Business Breakfast: ŽENY VE FINANCÍCH

09:00 h
03. 09. 2020
Hotel Four Seasons Prague, Praha
Kontakt
 
 

Mediální dům Czech News Center spolu s ekonomickým deníkem E15 pořádají pod značkou E15 Premium odbornou business snídani na téma Ženy ve finančním sektoru, která se uskuteční v krásných prostorách hotelu Four Seasons Prague.

Vstupné: 4 990 Kč bez DPH (pro zvané zdarma)

Série setkání ŽENY:

Česká republika má stále jedno z nejnižších zastoupení žen ve vedoucích pozicích v Evropě. Soukromí zaměstnavatelé cíleně podporují talent a kariérní rozvoj žen, přesto se situace zásadním způsobem nemění. V mnoha pozicích a oborech máme úspěšné příklady žen i společnosti, kde se to daří. Jaký je recept na úspěch?

Témata k diskuzi:

  • finance, investice, inovace
  • jak investují ženy, jak se finančně chovají, proč jsou více ohroženy chudobou ve stáří, a jak tyto faktory souvisejí s jejich uplatněním na trhu práce
  • investice do umění

 

Program:

8.30-9.00  registrace

9.00-11.00 servírovaná snídaně, panelová diskuze

 

Řečníci:

Andrea Ferancová Bartoňová – zakladatelka a předsedkyně představenstva, Espira Investments

Diana Rádl Rogerová – řídící partnerka, Deloitte

Jana Brodani – výkonná ředitelka, Asociace pro kapitálový trh České republiky

Alexandra Bízková – finanční ředitelka, Pro arte

 

Moderátorka: Pavlína Kvapilová

Ženy jsou inovátorky i ve finančním sektoru, shodly se české topmanažerky

Firmy, které řídí ženy, jsou často výkonnější i ziskovější. Povinné kvóty na počty žen ve vedení firem jsou ovšem spíš na překážku, důležitější je mít opravdu zažité, že každý má dostat stejnou šanci. Na tom se shodly panelistky eventu deníku E15 pod značkou E15 Premium na téma Ženy ve financích.

Partnerka poradenské společnosti Deloitte Diana Rádl Rogerová přebírala podle svých slov firmu ve skvělém stavu, nicméně lidé se tak trochu báli přicházet s novými nápady a inovacemi. Byli v mužském světě zaměřeni především na krátkodobější výsledek, často je podle nich vymýšlení inovací svým způsobem zdržovalo od zaměření na výkon anebo i s tím související odměny. „Zjistila jsem postupem času, že týmy řízené ženami fungují výrazně lépe při tom, když propojujeme různé generace zaměstnanců, a mají pak i lepší výsledky,“ uvedla Rogerová.

Vlastně tak trochu i proto zakladatelka společnosti Espira Investment Andrea Ferancová Bartoňová se svým fondem investuje do menších a středních firem, v jejichž vedení jsou právě ženy. Na datech poradenských společností McKenzie i Harvard Business Review Ferancová Bartoňová ukázala, že firmy vedené ženami mají o polovinu vyšší ziskovost a o 22 procent nižší zadlužení.

„Zajímavé například je, že pokud žena se stejným nápadem žádá o investorské peníze, pravděpodobnost, že je dostane, je 32 procent. Muž má 60procentní šanci, a pokud dobře vypadá, jsou ta procenta ještě vyšší,” uvedla Ferancová Bartoňová, která se snaží ženy v investování podpořit, například využíváním nových technologií, které věc zjednodušují a umožňují vyzkoušet si investice s malými částkami.

Hodnota majetku, který obhospodařují banky i nebankovní obchodníci s cennými papír je 1,6 bilionu korun, správcům majetku v investičních fondech lidé v Česku svěřili takřka 740 miliard korun. Domácnosti přesto podle šéfky Asociace pro kapitálový trh ČR Jany Brodani mají nejvíce peněz uloženo na vkladech v bankách, kde ovšem není téměř žádné zhodnocení. „Za domácnost navíc vždy investuje muž a všechna investiční rozhodování i správa portfolia jdou za ním,” dodala Brodani.

Ženy jsou také hodně vidět jako investorky do umění, i když je jich ve srovnání s muži méně. Každopádně, když ženy sbírají, investují, odváží se vždy do vyšších částek, jsou na trhu vidět více, než muži,” uvedla finanční ředitelka fondu Pro Arte Alexandra Bízková. Podle dat fondu se v České republice prodává historicky více v aukcích, jde o dvě třetiny trhu za 1,4 miliardy korun.

Podívejte se na sestřih z akce:

 

Řečníci / Speakers

Andrea Ferancová Bartoňová
Andrea Ferancová Bartoňová
zakladatelka a předsedkyně představenstva, Espira Investments
Jana Brodani
Jana Brodani
výkonná ředitelka, Asociace pro kapitálový trh České republiky
 
Diana Rádl Rogerová
Diana Rádl Rogerová
řídící partnerka, Deloitte  
 
Alexandra Bízková
Alexandra Bízková
finanční ředitelka, Pro arte
    

Partneři

Kontakt

09:00 h
03. 09. 2020
Hotel Four Seasons Prague,
Praha
Hana Holková

Tel.: +420 225 977 668
E-mail: hana.holkova@cncenter.cz